Edycja styli
- 1.3 Narzędzia
- 1.3.1 Import projektu z serwera
- 1.3.2 Eksport projektu na serwer
- 1.3.3 Edycja styli
- 1.3.4 Właściwości komponentu
- 1.3.5 Edycja całego skryptu
- 1.3.6 Edycja skryptu
- 1.3.7 Definicja kwot
- 1.3.8 Debugger - Trace Watch
- 1.3.9 Generowanie kwestionariusza
Styl kwestionariusza określa domyślne ustawienia pytań, labelek i kontrolek używanych podczas tworzenia kwestionariusza. Są to początkowe wartości jakie przyjmuje kontrolka bezpośrednio po wstawieniu na ekran, dokładnie te same, które są wylistowane w oknie właściwości. Celem tworzenia stylu jest skrócenie czasu potrzebnego na tworzenie kwestionariusza, dzięki czemu zmiany w właściwościach kontrolek są wprowadzana tylko wtedy kiedy to jest niezbędne. Dzięki temu nie ma potrzeby definiowania dla każdego samego pytania np. fontu, koloru tła, czcionki, które w większości przypadków są spójne dla całego kwestionariusza.
Użytkownik ma możliwość dostosowania wyglądu pytań, listy odpowiedzi do potrzeb wymagań klienta. Po wskazaniu, z górnego menu opcji edycja styli, wyświetlą się dostępne style.
Użytkownik ma możliwość:
- wybrania aktualnego stylu na inny (rozwijana lista w lewym-górnym rogu)
- dodania nowego (
) oraz usunięcia (
) aktualnego stylu
- dokonania zmiany nazwy
- utworzenia kopii (
) aktualnego stylu
- pobrania stylu z serwera (
) oraz przesłania stylu na serwer (
)
- edycji podstawowych właściwości tworzonych ekranów (rozdzielczość, wielkość siatki, kolor tła dokumentu, marginesy, etc.)
- edycji właściwości labelek (ustawienie w oknie, kolor i grubość ramki, kolor i wielkość czcionki, etc.)
- edycji parametrów domyślnych dla wszystkich pytań (styl wyświetlania, aktywny kolor, wstawić domyślnie dla całego projektu tło z zewnętrznego pliku, kolory tła i ramki, marginesy, elementu ustawienia czcionki, etc.)
- bardziej szczegółowych parametrów dla poszczególnych typów pytań
- wprowadzenia ustawień dla poszczególnych elementów graficznych
Jeżeli nie przydzielono do projektu żadnego stylu, będzie on generowany w stylu domyślnym.
Po ustawieniu wszystkich parametrów należy zatwierdzić zmiany. Kliknięcie Anuluj przywraca ustawienie z przed modyfikacji i wywołuje menu wyboru stylów.
W stylu zapisane są tylko domyślne parametry pytań wyświetlających się na ekranach. W badaniach CAWI poza stylem często modyfikuje się również obramowanie, przyciski, logo klienta itd. Te elementy możemy zmienić w pliku template.pg. Modyfikacje te zapisane są często razem z wzorcem.